Son zamanlarda döküm alanında olmayan pek çok arkadaşımız bakır alaşımlarının neden ergitilmesi gerektiğini sordular Bugün sizlere bakır alaşım ergitme hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Bakır alaşımı ergitme için üç ana hammadde türü vardır: 1. katot bakır (elektrolitik bakır); 2. işleme sırasında oluşan geometrik atıklar; 3. satın alınan atık bakır. Gerekli alaşım bileşim oranını elde etmek için, eritilmelidir. Bakır alaşımlı ergitmede, hammadde oranı doğrudan döküm ürününün kalitesi ile ilgilidir.Aynı zamanda üretim maliyeti seviyesinin anahtarıdır.

Bakır alaşımlarının neden eritilmesi gerekiyor?

(1) Bileşik alaşım

Alaşım bileşim oranına göre uygun metal hammaddelerini seçin, ardından eritin ve yüksek sıcaklıkta rafine ederek nitelikli bileşime sahip alaşım eriyiği elde edin.

(2) Eriyik arıtma

Metalin kalitesini garanti etmek için kimyasal reaksiyon veya fiziksel adsorpsiyon, sedimantasyon ve gazdan arındırma ve kirlilik giderme için diğer arıtma önlemlerinin kullanılması yoluyla.

(3) eritme metali

Katı hammadde, döküm sırasında boşluğu doldurmak için yeterli akışkanlığa sahip olacak şekilde yüksek sıcaklıkta ısıtma ile sıvı bir eriyik haline dönüştürülür.

Günlük hayatımızdaki birçok ürün, teller ve kablolar, bakır modeller vb. gibi bakır alaşımlı ürünlerdir.Endüstride birçok mekanik rulman, çelik bilyalar ve bakır kovanlar kullanır.Ayrıca, bakır yatak burçlarında, bakırda bakır alaşımlarını da bulabiliriz. bilye yuvaları, bakır kılavuz plakalar ve bakır sonsuz dişliler.

brass cast pipe

brass cast pipe

Bakır alaşımlı eritme işleminin kilit noktaları:

  • Hazırlık

Şarj temiz, susuz ve yağsız olmalı ve yüklemeden önce önceden ısıtılmış olmalıdır.Yaklaşık oran bakır çinko olmalıdır (800kg: 20 kg)

  • Yükleniyor

Önce en çok sayıda bileşeni eritin.Alaşımın yüksek sıcaklıkta erimesini ve yarı katılaşmayı önlemek için değişen alaşım erime noktası kanununda ustalaşın.Önce oksitlenmesi ve indirgenmesi zor olan bileşenleri ekleyin.Sonra eritmesi kolay,kolay bileşenleri ekleyin. oksitlenir ve uçucu

  • Erime

Bakır alaşımının erime sıcaklığı 800 ± 50 santigrat derece arasındadır.

  • oksijensizleştirme

Yaygın olarak kullanılan deoksidasyon yöntemi: fosfor bakır Deoksidasyon ürünleri tamamen çıkarılmalıdır, aksi takdirde alaşım sıvısındaki safsızlık içeriğini artıracaktır.

brass casting manufactures with core sand casting

brass casting manufactures with core sand casting

Yide Foundry, özel dökümleriniz için doğru maliyet ve süre tahminleri sağlayabilir.İhtiyaçlarınızı karşılayan yüksek kaliteli özel metal dökümler üretebiliriz.Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.Ürün projesini belirlemek için sizinle birlikte çalışacağız ve ardından size tavsiyede bulunacağız. en ekonomik malzeme ve üretim yöntemleri.