Büyük Dökümlerin Üretim Sürecinde Sızma Nedenleri

Büyük Dökümlerin Üretim Sürecinde Sızma Nedenleri

Sızma aslında gözenekleri, özellikle doğrudan çıplak gözle görülemeyen mikro gözenekleri tedavi etme yöntemidir. Döküm üzerindeki mikro gözeneklerin görünümü, sızdırmazlık maddesinin sızmasına neden olacak, işleme aletlerinin aşınmasını ve maliyeti artıracak ve bu da ürünün kalitesini garanti etmeyi imkansız hale getirecektir. Böylece büyük dökümlerin üretim sürecinde döküm dökümhaneleri sızma yöntemini benimseyecektir.

Vakum basıncı infiltrasyonu, mikro gözenekleri tedavi etmek için yararlı bir yöntemdir. Emprenyenin güvenilir sızdırmazlık özelliği, mikro gözeneklerin neden olduğu sızıntı yapan dökümleri kaldırabilir. Bu yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır. Vakum basıncı sızması, ısıya, yağa ve kimyasal erozyona direnebilir. Arıtma işlemi ham maddelere ve işlenmiş parçalara uygulanabilir. Aynı zamanda, bu yöntem dökümlerin boyutunu değiştirmeyebilir ve dökümleri de kirlenmemiş hale getirebilir.

Sızma prensibi

Sızma, emprenye olarak da bilinir. Vakum basınçlı sızma ekipmanı sayesinde, sızma tutkalı, sızdırmazlık ve sızıntı onarımı amacına ulaşmak için, dökümlerin mikro gözeneklerine tamamen entegre edilebilir, mikro gözenek boşluğunu doldurur, dökümlerin sızıntısını ve korozyonunu etkili bir şekilde önler.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *