YIDE Elektrikli Palet Krikoları


En İyi Fiyat + En İyi Kalite

28 yıllık deneyime sahip bir döküm demir üreticisi olarak, Yide döküm, üretim maliyetinde mutlak avantaj ile, çift elektrikli palet krikolarının döküm demir parçalarını kendimiz üretmektedir, döküm parçalarına “JM” kazınmıştır, böylece en iyi fiyatı ve üstünü sağlayabiliriz. sizin için kalite.

Elektrikli transpaletlerle ilgileniyorsanız, lütfen hızlı bir teklif için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yide’nin Elektrikli Palet Krikoları, yaya uygulamalarında artan üretkenlik ile daha kısa sürede daha fazlasını yapmanızı sağlar.

Palet krikoları, işletmelerin lojistik sisteminde çok önemli bir rol oynar ve malzeme taşıma ekipmanlarında ana güçtür. Transpalet, istasyonlar, limanlar, havaalanları, fabrikalar, depolar vb. ülke ekonomisinin çeşitli sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mekanize yükleme ve boşaltma, istifleme ve kısa mesafe taşımacılığı için verimli bir ekipmandır.

Bu sefer Yide, geleneksel kurşun-asit akü modelleri ve yeni lityum akü modelleri dahil olmak üzere iki yeni elektrikli transpalet piyasaya sürdü.

DÖKÜM SSS KILAVUZU

Yide’den Elektrikli Palet Jack Siparişi Nasıl Verilir?
Profesyonellerimizle iletişim kurarak ihtiyacınız olan işlevleri en iyi şekilde anlayabiliriz. Elektrikli transpalet uzmanlarımız, size en uygun olanı bulmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Burada bir teklif isteyin! [email protected]

Elektrikli transpalet olarak da bilinen elektrikli transpalet, malların taşınmasında rol oynayan lojistik taşıma ekipmanıdır.

Elektrikli transpalet, aracı vites şanzımanından geçirmek için güç kaynağı olarak pili ve güç olarak motoru kullanır. Çatalın kaldırılması, yükü hareket ettirmek için silindiri yukarı ve aşağı hareket ettirmek için bir DC motora ve hidrolik şanzımana dayanır.

Arabanın yürümesi ve kaldırılması tamamen elektrikli. Sürüş modu telsizdir ve direksiyon işlemi dümen koluyla direksiyondur. Bu nedenle, emek tasarrufu, yüksek verimlilik, sorunsuz kargo operasyonu, basit kullanım, güvenli ve güvenilir, düşük gürültü ve kirlilik olmaması özelliklerine sahiptir.

Elektrikli transpalet, pille çalışan bir transpalettir. Manuel transpalet ile karşılaştırıldığında, kullanışlıdır ve çok fazla çaba tasarrufu sağlar.
Peki, elektrikli transpalet tasarımının prensibi nedir? Yide senin için açıklayacak.

1. Gövde:

Elektrikli transpalet gövdesi kaynaklı dökümdür. Ve devre kontrol hatları ve hidrolik bileşenler, kuyruk kutusunun her iki tarafındadır. Bu, vücudun bileşenlerini nispeten bağımsız ve koordineli hale getirir. Böylece herkesin çalışmasını kolaylaştırır.

2. Yürüyüş:

Elektrikli transpaletin yürümesi, güç olarak bir DC motor ile tahrik tekerleğinin dönüşünün sürülmesiyle sağlanır.

3. Kapasite ölçer:

Araç gövdesindeki pil kapasitesi ölçer, kullanılan elektrik miktarını doğru bir şekilde görebilir ve herkese zamanında şarj etmesini hatırlatabilir.

Ayrıca pedallar, tutamaklar ve diğer bileşenlerin tümü ergonomiye göre tasarlanmış olup, çalışmayı daha hassas ve doğru hale getirir.

Elektrikli transpalet tasarım ilkesi, yalnızca taşıma işini daha fazla emek tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik endeksini de büyük ölçüde artırır. Yide’nin elektrikli transpalet, kimyasal, tıbbi, gıda ve diğer endüstrilere yaygın olarak uygulanabilir olmasını sağlayan çeşitli tiplere sahiptir.

Elektrikli transpalet çalıştırırken, mesele sadece gücü açmak ve hareket etmek değildir. Kullanım sürecinde, operasyon yöntemlerine dikkat etmelisiniz. Elektrikli paletlerin doğru kullanımı, yalnızca elektrikli palet krikolarının hizmet ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda iş verimliliğini de artırır. Spesifik işlemler aşağıdaki gibidir:

1. Elektrikli transpalet kullanımı sırasında akü korunmalıdır. Pili zamanında şarj etmek ve doğru şekilde bakımını yapmak çok önemlidir. Pili şarj ederken yönteme dikkat edin. Pili tam olarak şarj etmelisiniz, ancak aşırı şarj etmemelisiniz.

2. Forklift yokuş aşağı giderken motoru çalıştıran devreyi ayırmayın. Aracı rejeneratif frenleme durumunda tutmak için fren pedalına hafifçe basmalısınız. Akünün enerji tüketimini azaltmak için aracın aşağı işlevini kullanın.

3. Elektrikli transpalet çalışmasında, uzun süreli ve uzun mesafeli ivmeyi en aza indirmeye çalışın. Yol koşulları ideal değilse aracın yavaşlaması, gaz pedalını gevşetmesi ve fren pedalına hafifçe basması gerekir.

4. Aracın çalışması sırasında elektrik üretim aküsü yetersiz ise akünün aşırı boşalmasını önlemek için en kısa sürede akü şarj edilmelidir.

Elektrikli transpalet kullanırken, gereksiz sıkıntılardan kaçınmak için talimatları kesinlikle izlemelisiniz. Elektrikli transpalet hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen detaylı teknik bilgileri giriniz.

Elektrikli transpalet, modern lojistik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrikli transpalet, güç kaynağı olarak pilleri kullanır ve bu da çabadan tasarruf sağlar. ve ağır yükler ve uzun süreli mal taşıma için uygundur. Elleçleme operasyonlarında vazgeçilmez etkili ekipmanlardan biridir.

Peki, elektrikli transpaletlerin başlıca avantajları nelerdir?

1. Genel gövde küçük ve hafiftir, bu nedenle daha küçük depolarda veya diğer alanlarda kolayca çalışabilir.

2. Entegre çalıştırma kolunun kullanımı çok kolaydır.

3. Yüksek verimli DC çekiş motoru ile donatılmış, çekiş kuvveti büyüktür, çalışma hızı kontrol edilebilir ve ağır kargo kolayca kullanılabilir.

4. Hidrolik sistem, entegre bir hidrolik pompa istasyonunu benimser. Kontrol kolundaki kaldırma veya indirme düğmesine basılarak malzeme kolayca kaldırılabilir veya indirilebilir.

5. Kademesiz bir hız düzenleme sistemi ile donatılmış, çevredeki ortama ve çalışmadaki malların yüküne göre ileri ve geri hızı kontrol edebilir.

6. Büyük kapasiteli pil, çalışma sırasında güçlü dayanıklılık.

7. Alt kısımdaki beş noktalı yapı, elektrikli transpaletin daha sorunsuz çalışmasını sağlar.

8. Yüksek çözünürlüklü, su geçirmez LCD ekran, aracın pil gücünü ve çalışma koşullarını herhangi bir zamanda takip edebilir ve güç düşükse otomatik olarak alarm verebilir.

İyi bir elektrikli transpalet seçmek size sadece verimli iş verimliliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanımdaki arıza oranını da azaltır. Yukarıdaki noktalar, referansınız için müşterilerimiz tarafından tanınan YIDE elektrikli transpaletlerin avantajlarıdır.

Hayır.

Elektrikli transpalet kullanmak için mutlaka sürücü ehliyetine ihtiyacınız yoktur.

Ancak bazı şehirlerde elektrikli transpaletleri çalıştırmak için sertifika sahibi olmanız gerekebilir.

Günümüzde elektrikli taşıma ekipmanları, sorunsuz çalışma, rahat, hızlı, esnek, enerji tasarrufu, çevre koruma ve düşük gürültü gibi özelliklerinden dolayı birçok müşteri tarafından kullanılmaktadır. İnsanların enerji tasarrufu ve çevre koruma konusundaki farkındalığı arttıkça, elektrikli paletler ve elektrikli istifleyiciler gibi bir dizi enerji tasarruflu ve çevre dostu ürün, gelecekte kesinlikle çok popüler lojistik makine ve ekipman haline gelecektir.

Piyasada pek çok elektrikli transpalet markası ve ürünü bulunmaktadır. Şimdi size elektrikli transpaletlerin nasıl seçileceğini anlatayım.

1. Kendi iş gereksinimlerinize göre

Elektrikli transpaletlerin çalışma gereksinimleri genellikle malları taşımak için kullanılan paletleri, malların özelliklerini ve modellerini, kaldırılması gereken yüksekliği, ayrıca gerekli çalışma verimini ve personelin çalışma alışkanlıklarını içerir.

2. Çalışma ortamına göre

Çalışma ortamının gürültü gereksinimleri varsa. Model ve konfigürasyon olarak hedeflenen araçların satın alınması gerekmektedir. Soğutulmuş bir odada veya patlamaya dayanıklı bir ortamda çalışıyorsanız, elektrikli transpalet aynı zamanda soğuk odada çalışabilen ve patlamaya dayanıklı bir ortam olmalıdır. Kapının veya asansörün girişi etkileyip etkilemediği gibi tırın sık geçmesi gereken yerleri de göz önünde bulundurmak gerekir.

3. İhtiyacınız olan fonksiyonlara göre

Transpaletlerin genel olarak istifleme, yükleme-boşaltma ve yatay taşıma gibi işlevleri vardır. Ondan belirli bir model seçmeniz gerekiyor. Ayrıca, aracın özel bir yapısını gerektiren özel gereksinimleri olan bazı operasyonel işlevler vardır.

Yukarıdaki durumlara ek olarak aşağıdaki özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız:

1. Daha güvenilir performans

Ürünün konfigürasyonu çok önemlidir ve iyi konfigürasyon, kullanımda iyi bir performans sağlayabilir. Örneğin: motor hızlı sürülür; fren performansı herhangi bir zamanda kontrol edilebilir; hidrolik sistem düzgün bir şekilde yükselir ve düşer ve arıza oranı düşüktür.

2. Yüksek güvenlik

Ürün tasarımı güvenliğe dikkat etmeli ve genel tasarım aşağıdakiler gibi ergonomik ilkelere uygun olmalıdır: merkezi kontrol kolu, acil durumlarda, güç kaynağını hızlı bir şekilde kesmek için kontrol kolundan fren yapabilmelidir ve kaygan yol kaymayı önleyici işleve sahip olmalıdır.

3. Basit kullanım

İnsancıllaştırılmış tutamak ve merkezileştirilmiş tüm çalıştırma düğmeleri, çalışma sırasında sürücüye büyük rahatlık getirir.

4. Bakımı kolay

Ürün sadece kullanımı kolay değil, aynı zamanda bakımı da kolaydır, böylece popüler olabilir. Örneğin, güç kaynağı pili ve tahrik sisteminin değiştirilmesi kolay olmalıdır.

Çevre koruma ve enerji tasarrufu özellikleri sayesinde lityum piller tercih edilir. Bununla birlikte, şarj ekipmanının daha düşük popülaritesi, seyir aralığının sınırlandırılması ve kontrol edilemeyen sürüş alanı nedeniyle, lityum pillerin çoğu şu anda yalnızca banliyö arabalarında, elektrikli bakım araçlarında, temizlik temizlik araçlarında ve kısa süreli otobüslerde kullanılmaktadır.

Palet krikoları, operasyonlarının çoğu fabrika sahasında olduğu için güçlü iş yoğunluğu ve sabit bir ortam özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, lityum pillerin birçok avantajı elektrikli palet krikolarına yansıtılabilir.

Şimdi size lityum pilli elektrikli palet krikolarının avantajlarını tanıtacağım:

1. Lityum akülü transpalet, lojistik maliyetlerini etkin bir şekilde azaltabilir.

2. Uzun ömür: geleneksel kurşun-asit akü palet jakının ömrünün üç katı.

3. Maliyet tasarrufu: lityum pil, %40’tan fazla elektrik tasarrufu sağlayabilir, yönetim maliyetlerini azaltabilir ve pil depolama alanından tasarruf sağlayabilir.

4. Bakım gerektirmez: Lityum akülü palet taşıyıcının su eklemesine gerek yoktur. Aynı zamanda damlama korozyonu gibi kirlilikler de yoktur.

5. Çalışma verimliliğini artırın.

6. Hızlı şarj modu: 1-3 saatlik hızlı şarj modu, çok vardiyalı çalışmaya uygundur ve zaman kazandırır.

7. Pil değiştirmenin zaman ve güvenlik risklerinden kaçınmak için lityum pil hemen şarj edilir ve kullanılır.

8. Daha güçlüdür ve içten yanmalı palet jakının yerini tamamen alabilir.

9. Yönetimi iyileştirmek için elektrikli transpalet ve pillerin durumunu teknik olarak izleyin.

10. Daha fazla çevre koruma, enerji tasarrufu, kirlilik yok, korozyon yok, kurşun yok.

11. Yüksek teknoloji, daha gelişmiş, endüstriyel gelişmenin yönünü temsil ediyor.

Özetle, geleneksel kurşun-asit akülü olanlarla karşılaştırıldığında, lityum akülü palet krikoları, genel trend olacak şekilde kıyaslanamaz avantajlara sahiptir. Lojistik endüstrisinin hızlı gelişimi, kısa şarj süresine, uzun kullanım süresine, istikrarlı performansa, yüksek yoğunluklu operasyonlara dayanabilen ve yüksek derecede otomasyona ve zekaya sahip bir transpalet gerektirir.

Yeni bir lojistik elleçleme ekipmanı türü olarak, tamamen elektrikli transpalet geniş pazarda yerini almıştır. Gizli sorunlardan etkili bir şekilde nasıl kaçınılacağı veya ortadan kaldırılacağı da bir sorun haline geldi.

Bu nedenle, mühendislik ve teknik personelimizle yaptığımız iletişim ve tartışmalarda, elektrikli paletlerin uygulanması sırasında ortaya çıkabilecek bazı sorunları ve bunları çözme yöntemlerini bilinçli olarak topladık ve özetledik.

Yaygın Hatalar ve Çözümleri

Kaldırma sırasında sallanma

1. Kaldırma silindirinde, çoklu yükleme ve kaldırma egzozu ile çözülebilen hava vardır.

2. Hidrolik sistemde yağ sızıntısı: yağ keçesini ve hidrolik silindiri onarın ve değiştirin.

Yükleme sırasında kendi kendine iniş

1. Yağ borusunda veya yağ devresi bağlantısında yağ sızıntısı varsa, conta değiştirilmelidir.

2. Elektromanyetik, manuel yön değiştirme valfleri nedeniyle iç sızıntı, çek valfler pislik içinde kalmış veya sızdırmazlık halkası aşınmış. Valf bloğunu temizlemeli ve contayı değiştirmelisiniz.

Kaldırma hızı çok yavaş veya kaldırılamıyor

1. Yağ deposunda yağ yok ve hidrolik yağının yeniden doldurulması veya tamamen değiştirilmesi gerekiyor.

2. Taşma valfinin basıncı yetersiz, yeniden ayarlayın.

3. Yağ pompasının aşırı aşınması iç sızıntıya neden olur ve değiştirilmesi gerekir.

4. Elektromanyetik, manuel geri vites valfi, tek yönlü valf, emniyet valfi aşınması veya conta aşınması ve eskimesinin güncellenmesi gerekir.

5. Hidrolik yağı sıcaklığı uzun süredir çok yüksek. Hidrolik yağı bozuldu ve viskozitesi düştü, bu da sızıntıya neden oldu. Hidrolik yağı değiştirin.

Sürüş tekerleği yürürken anormal ses çıkarıyor

1. Yağlayıcıdaki sert safsızlıklarla karıştırıldığında, yağlayıcıyı yenileyin

2. Rulman aşırı aşınmış veya hasarlı ve değiştirilmesi gerekiyor.

Fren arızası

1. Kontrol devresi bağlı değil, kontrol sistemini kontrol edin.

2. Fren balatası aşınmış, değiştirin.

hiç hareket edemez

1. Elektrikli kapı kilidinin açılıp açılmadığını kontrol edin.

2. Pilin elektriksiz mi yoksa yetersiz mi olduğu. Pili şarj edin.

ileri veya geri hareket edemez

1. Pil gücü yetersiz, gücü yeniden şarj edin.

2. Yürüme kontrolü mikro anahtarı gevşetilir ve vida sıkılır.

3. DC kontaktörü bozuk, onarın veya değiştirin.

4. Elektronik kontrol panosu hasarlı, onarın veya değiştirin.

5. Tahrik motoru arızalı, kontrol edin ve onarın.

6. Frenler kilitli, tahrik tekerleği fren balatalarının mesafesini ayarlayın.

Pil ömrü kısa ve şarj edilemez

1. Yetersiz akü solüsyonu, damıtılmış su veya kurşun asitli su ekleyin

2. Pil eskiyor, yeni bir pille değiştirin.

3. Elektrik prizinin zayıf teması, temas yüzeyini düzeltin.

4. Pil ciddi şekilde kırılmış veya hasar görmüşse, birleşik pili değiştirin.

şarj cihazı çalışmıyor

1. Şarj cihazında görüntü yoksa kapasitif devre kesici atmıştır.

2. Şarj cihazının güç ışığı yanıyorsa, dahili kapasitör kesici açık veya dirençlidir ve doğrultucu hasarlıdır.

Elektrikli transpaletleri sökerken aşağıdaki adım ve yöntemlere dikkat etmeliyiz.

1. Sökmeden önce tüm makineyi dışarıdan temizleyin.

2. Sökmeden önce, makinenin teknik incelemesini yapın (ön inceleme). Onarım sırasında referans olarak bileşenlerin teknik durumunu netleştirmek için.

3. Sökmeyi doğru sırada gerçekleştirin. Normal şartlar altında, parçaları dışarıdan içeriye doğru çıkarın.

4. Sökerken, özel alet ve ekipmanlar dahil uygun aletler kullanın. Parçalarda deformasyona veya hasara neden olacak şekilde çekiç ve kürekle vurmak kesinlikle yasaktır.

5. Muayene ve bakım sırasında, sökülmeden iyi durumda olduğu tespit edilebilen parçaları sökmeyin veya değiştirmeyin. Sökme sırasında zarar vermemek, deforme etmemek veya doğruluğunu düşürmemek için. Kontrol edilmesi, onarılması veya değiştirilmesi gereken parçalar çıkarılmalıdır.

6. Makineyi demonte ederken orijinal montaj kalitesine dikkat ediniz. Aynı zamanda, istediğiniz zaman gerekli montaj boşluğunu ölçün. Parçaların normal aşınmış olup olmadığını analiz etmek ve incelemek ve onarım kalitesini artırmak için.

7. Sökme sırasında, göreli konumlar için özel gereksinimleri olan çift parçalar ve değiştirilemeyen parçalar çift olarak işaretlenmeli veya yerleştirilmelidir. Böylece, doğruluğu sağlamak için montaj işlemi sırasında bunları tekrar yerine takabilirsiniz.

8. Sökülen parçalar temizlenmeli, pas önleyici yağ ile kaplanmalı ve ayrı depolanmalıdır.

9. Rulmanın çıkarılması için hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, oturma halkasına kuvvet eşit olarak uygulanmalıdır. Rulman yuvasına doğrudan el çekici ile vurmak kesinlikle yasaktır. Bilyalar ve silindirler üzerinden aktarma kuvvetine de izin verilmez.

Elektrikli paletlerin popüler kullanımı, emek yoğunluğunu büyük ölçüde azaltmıştır. Makine sürekli çalışabilir, ancak aynı zamanda elektrikli transpalet ömrünü uzatmak için onu korumak zorundayız.

YIDE, tamamen elektrikli transpaletlerin günlük bakımının ana noktalarını sizin için özetledi:

1. Her zaman pilin gücüne dikkat edin. Ve gücü tükenirse veya çok düşükse zamanında şarj edin.

2. Direksiyon bileşenlerinin güvenilirliğini ve esnekliğini kontrol edin.

3. Parçaların sıkılığını kontrol edin, örneğin: tekerlek vidaları, direksiyon dişlisi vidaları, tekerlek sabitleme çubukları, kaldırma zinciri çekme vidaları vb.

4. Hidrolik sistem kaldırma silindiri, akü sızıntısı, tahrik motoru, boru bağlantıları vb. gibi sızıntıları kontrol edin.

5. Pedal çevirmenin sıkılığını kontrol edin.

6. İleri, geri, fren vb. gibi kontrol kolu düğmelerinin kalitesini kontrol edin.

7. Tahrik dişlisinin aşınma derecesini kontrol edin. Kayganlığını sağlamak için aralıklarla yağlama yağı ekleyin.

8. Çatalın toleransını kontrol edin.

9. Hidrolik silindirin esnek olup olmadığını kontrol edin. Kör ise, yağlayıcı yağ ekleyin.
与此原文有关的更多信息要查看其他翻译信息,您必须输入相应原文
发送反馈

1. Rakım 1000 metreyi geçmemelidir.

2. Ortam hava sıcaklığı +40℃’yi geçmemeli ve -25℃’den düşük olmamalıdır.

3. Ortam sıcaklığı +40℃ olduğunda, bağıl nem %50’yi geçmemelidir. Daha düşük sıcaklıklarda, bağıl daha yüksek neme izin verilir.

4. Sert, düz zemin.

5. Aracın yanıcı, patlayıcı veya asit-baz gibi aşındırıcı ortamlarda kullanılması yasaktır.

Elektrikli paletler hakkında ne biliyorsunuz? Elektrikli transpalet ve manuel transpaletlerin avantaj ve dezavantajlarını biliyorsanız, transpalet seçerken uzman olacaksınız.

Elektrikli transpalet enerji açısından verimli ve çevre dostudur. Manuel transpalet, bakımı kolay ve uygun maliyetlidir. Bugün ikisi arasında bir karşılaştırma yapacağız. Böylece kendinize uygun ürünleri daha iyi seçebilirsiniz.

1. Performans açısından

Tamamen elektrikli istifleyici mükemmel performansa sahiptir, öğrenmesi kolaydır ve herkes tarafından kolayca çalıştırılabilir. Yüksek tıklama verimliliğine, güçlü sürekli çalışma kabiliyetine ve yüksek iş verimliliğine sahiptir.

Manuel transpalet ise operatörün gücüne bağlıdır. Çok zahmetli ve zaman kaybıdır. Başka bir deyişle, iş verimliliği düşüktür.

2. Operasyon açısından

Elektrikli transpalet tüm süreç boyunca hareket eder, kaldırır ve döner. Sol ve sağ el düğmelerinin çalışması tüm işlem sürecini tamamlayabilir. İşlem kolay ve hızlıdır. Aracın yürüme stabilitesi ve su geçirmez tasarımı, çeşitli dış hava koşullarına uyum sağlayabilir.

Ancak manuel transpalet kaldırma, yürüme ve döndürme işlemleri için tamamen manueldir ve çalışması çok yorucudur.

3. Güvenlik açısından

Elektrikli transpalet, güvenlik konseptlerinin tasarımına dayanır. Operatörün kontrol edilebilirliği göz önüne alındığında, tam yük de daha güvenlidir. Güvenlik nedenleriyle, elektrikli transpalet, operatörlerin güvenliğini etkin bir şekilde sağlamak için genellikle pedallarla donatılmıştır. Ayrıca kontrol panelinde acil kapatma anahtarı bulunmaktadır. Acil bir durum meydana geldiğinde, acil durum kapatma düğmesine basılarak tüm güç kaynakları kesilebilir ve elektrikli transpalet hemen yürümeyi durdurur.

Manuel transpalet aşırı yüklendiğinde, taşıma işlemi sırasında devrilmek ve iş kazalarına neden olmak kolaydır. Bu, iş verimliliğini etkiler ve nispeten yüksek bir kaza oranına sahiptir.

4. Bakım açısından

Elektrikli transpalet, sökülmesi ve bakımı kolay modüler bir tasarıma sahiptir. Akü bakım gerektirmez ve dahili bir şarj cihazına sahiptir. Tamir ederken, sadece elektrikli transpalet kapağını açmanız yeterlidir ve her parça bir bakışta açıktır. Aynı zamanda, büyük kapasiteli bir pil de isteğe bağlıdır ve çalışma süresi 10 saate kadar uzayabilir. Ayrıca, bireysel ihtiyaçları karşılamak için bir elektronik tartı seçebilirsiniz. Bakım maliyeti düşüktür.

Manuel transpalet, basit bir yapıya ve basit bakıma sahiptir.

5. İşletme deneyimi açısından

Elektrikli transpalet, manuel transpaletlerden önemli ölçüde daha iyidir çünkü hepsi insan mühendisliğine dayalı olarak tasarlanmıştır. Yine de elektrikli transpalet kullanımı emek tasarrufu sağlar ve öğrenmesi kolaydır. Ergonomik olarak tasarlanmış kumanda kolu, sol ve sağ elle kullanım için uygundur ve sürüş konforunu artırır. Ayrıca arka kısımda hareketli bir pedal tasarlanmıştır. Kullanılmadığında pedal katlanır ve kullanımdayken pedal açılır, operatörün rahat ve kullanışlı bir şekilde ayakta durmasına ve çalışmasına izin verir.

Bu nedenle, çalışma deneyimi açısından elektrikli paletler, manuel paletlerden önemli ölçüde daha iyidir.

6. Fiyat açısından

Manuel transpaletlerin fiyat avantajı vardır. Lojistik depolama ekipmanının çok hızlı bir şekilde yenilenmesi, lojistik maliyetlerinde önemli bir artışa neden olacaktır ve çoğu lojistik depolama, manuel paletler kullanır.

Lojistik verimliliği kapsamlı bir şekilde artırmak ve lojistik maliyetlerini azaltmak için yoğun lojistik konumlarında elektrikli paletler satın alınacaktır.