Kayıp Mum Yatırım Döküm

Hassas döküm aynı zamanda kayıp mum döküm olarak da bilinir, çok az veya hiç kesim yapılmayan bir döküm işlemi. Döküm endüstrisinde ve geniş uygulama alanlarında mükemmel bir proses teknolojisidir. Hassas döküm, çeşitli tip ve alaşımların dökümü için uygundur.

Ayrıca üretilen dökümlerin boyutsal doğruluğu ve yüzey kalitesi diğer döküm yöntemlerine göre daha yüksektir. Diğer döküm yöntemleriyle dökümü zor olan, karmaşık, yüksek sıcaklığa dayanıklı ve işlenmesi kolay olmayan dökümler bile hassas döküm ile dökülebilir.

Sözde hassas döküm işlemi, birkaç kat özel refrakter kaplama ile kaplanmış eriyebilir bir model (yatırım modeli olarak adlandırılır) yapmak için eriyebilir malzemelerin (balmumu veya plastik gibi) kullanılması anlamına gelir.

Kuruduktan ve sertleştikten sonra, entegre bir kabuk oluşturur ve kalıbı kabuktan eritmek için buhar veya sıcak su kullanır ve ardından kabuğu kum havuzuna koyar, kalıbı yapmak için kuru kumla doldurur ve son olarak kalıbı içine koyar. yüksek sıcaklıkta kavurma (yüksek mukavemetli kabuk kullanılıyorsa, kalıptan çıkarıldıktan sonra kabuk, kalıplama olmadan doğrudan ateşlenebilir).

Kalıp veya kabuk kavrulduktan sonra, bir döküm elde etmek için içine erimiş metal dökülür.

Yide döküm, 27 yıllık tecrübesi ile Çin’de profesyonel bir döküm dökümhanesidir, tek elden döküm ve işleme çözümüdür, çelik döküm veya demir döküm ile ilgili gereksinimleriniz varsa, çiziminize göre nitelikli döküm parçalar sağlar, lütfen çekinmeyin bizimle irtibat için

Kayıp Mum Döküm İşlemi

Kayıp Wax Hassas Döküm Parçaları

lost wax precision casting

kayıp balmumu hassas döküm

lost wax precision casting parts

kayıp balmumu hassas döküm parçaları

lost wax precision casting castel

kayıp balmumu hassas döküm kalesi

lost wax precision casting in China

Çin’de kayıp balmumu hassas döküm