Paslanmaz Çelik Hassas Dökümlerin Ayna Tedavisi

Paslanmaz çelik hassas dökümlerin mükemmel özelliklere sahip olduğunu herkes bilir. Ve ayna işlemi, paslanmaz çelik hassas dökümlerin sertliğini ve parlaklığını daha da artırabilir. Şimdi sizlere paslanmaz çelik döküm imalatında nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatalım.

Deneyler, sülfürik asit filminin paslanmaz çelik dökümlerin saflığını ve şeffaflığını etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir. Kalınlığı, gözenekliliği, saflığı ve sızdırmazlık kalitesi, dökümün ayna etkisine doğrudan müdahale edecektir. Örneğin, oksit film daha fazla kirlilik içeriyorsa saflık ve şeffaflık azalacaktır.

Bu nedenle oksit filmdeki safsızlık içeriğini azaltmak gerekir. Paslanmaz çelik dökümlerin ayna işleme etkisini sağlamak için. Sonuç olarak, ayna işlemini mümkün olduğunca olumsuz etkilememek için filmin kalınlığını, gözenekliliğini, saflığını ve sızdırmazlık kalitesini makul bir şekilde kontrol etmeliyiz.

Oksit filmdeki safsızlıklar esas olarak dökümlerden elde edilir ve kısmen oksidasyon banyosundan gelir. Bu nedenle, dökümdeki alaşım elementlerinin içeriğinin uygun şekilde azaltılması, safsızlıkların içeriğini en aza indirebilir. Aynı zamanda, banyodaki safsızlık iyonlarını azaltmak ve banyoyu taze tutmak da oksit filmin saflığını iyileştirebilir.

Paslanmaz çelik dökümlerin ayna işleme sürecini başarıyla tamamlamanın da zor olduğu görülmektedir. İyi sonuçlar elde etmek için, çeşitli etkili faktörleri ortadan kaldırmak ve sürecin etkisine tam anlamıyla yer vermek gerekir, böylece tüm paslanmaz çelik dökümün kalitesi buna göre iyileşir.

Yide döküm, Çin’de kaliteli gri demir döküm, sfero döküm ve pirinç dökme demir olarak bilinen profesyonel bir dökme demir fabrikasıdır, ayrıca paslanmaz demir döküm ve işleme fabrikası ile işbirliği yaptık, hepimiz en kaliteli döküm parçalarını sağlamak için yeterli yeteneğe sahibiz parametrelerinize göre, kaliteli bir dökme demir tedarikçisi arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya fabrika döküm atölyemizi ve döküm üretim hatlarımızı ziyaret etmenizi bekliyoruz.