Sfero Döküm Pası Nasıl Önlenir?

Sfero Döküm Pası Nasıl Önlenir?

Yide demir döküm, Çin’in önde gelen döküm tedarikçisi ve işleme fabrikasıdır, sfero döküm yağ pompası, dökme demir boru, dökme demir valf vb. Ama Bu Demir Döküm Paslanacak mı?

Sfero Döküm Paslanır mı?

Pas kimyasal bir reaksiyondur çünkü demirin kimyasal özellikleri canlıdır ve belli bir süre sonra paslanır. Nem, demirin paslanmasına neden olan maddelerden biridir. Ancak su tek başına demirin paslanmasına neden olmaz. Sadece havadaki oksijen suda çözündüğünde, oksijen sulu bir ortamda demir ile reaksiyona girerek demir oksit adı verilen ve pas olan bir şey üretir.

Demir Dökümde Pas Nasıl Önlenir?

Ardından, sfero döküm paslanır mı? Anahtar, sfero dökümlerin korozyon önleyici işleminin yerinde olup olmadığıdır. Nitelikli sfero dökümlerin standart kalın yol çimentosu ile kaplanması gerekmektedir. Aynı zamanda, dökümün dış duvarının çinko ile püskürtülmesi ve asfalt ile kaplanması istenir ve diğer epoksi boyalar seçilebilir.

Sfero dökümlerin paslanmasını önlemek için bazı özel yöntemler vardır:

1. Asfalt boya kaplama

Asfalt boya kaplama gaz boru hatları için uygundur. Sfero borunun boyamadan önce ön ısıtılması, asfalt boyasının yapışmasını iyileştirebilir ve kurumayı hızlandırabilir.

2. Özel kaplamalı çimento harcı astarı

Bu dahili korozyon önleyici önlem, astarın korozyon direncini artırabilen kanalizasyon boru hatlarına uygulanabilir.

3. Epoksi kömür asfalt kaplama

Epoksi kömür asfalt kaplama hem gaz boru hatları hem de kanalizasyon boru hatları için uygundur. Yüksek yapışma ve çok düzgün bir yüzeye sahip iki bileşenli bir kaplamadır.

4. Epoksi seramik astar

Epoksi seramik astar, kanalizasyon boruları ve gaz boru hatları için uygundur. Ancak, üretim sürecindeki zorluklar ve yüksek maliyet nedeniyle, epoksi seramik astarın kullanımda bazı sınırlamaları vardır. Epoksi seramik astar, yüksek yapışma ve pürüzsüzlüğe sahiptir ve mükemmel bir korozyon önleyici kaplamadır.

5. Alüminat çimento kaplama veya sülfat çimento kaplama

Bu iki özel çimento kaplama, kanalizasyondaki asit ve alkali bileşenlere karşı direnci artırabilen kanalizasyon borularının iç korozyon önleyici için uygundur.

Yide döküm, Çin’de bir demir döküm üreticisi olarak bilinen, gri demir döküm, sfero döküm ve pirinç demir döküm konusunda uzmanlaşmış 27 yıllık döküm ve işleme tecrübesine sahiptir ve ayrıca kaba demir döküm boru veya demir döküm için işleme hizmeti vermektedir. pompa ürünleri vb. Bu nedenle, Yide döküm tek duraklı bir döküm çözümüdür, eğer döküm talepleriniz varsa, lütfen daha fazla ayrıntı için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *