JM demir döküm üreticisi, birçok otomatik endüstride gri demir döküm parçaları, sfero döküm parçalar ve çelik döküm aksesuarları üretmektedir. Şu anda, JM bunları mimari döküm parçalar, araba aksesuarları döküm parçalar, dökme demir tava, inşaat makineleri, forklift döküm, boru parçası ve rögar kapağı, pompa ve valf demir dökümü, güneş dökümü, traktör ve tarım döküm parçaları ve JM patenti olarak ayırmaktadır. klima için ısı eşanjörü.

Çelik dökümde uygulamalar

Çelik dökümlerin özelliklerinden dolayı hemen hemen tüm endüstriyel sektörler, gemi ve araçlarda, inşaat makinelerinde, mühendislik makinelerinde, elektrik santrali ekipmanlarında, madencilik makinelerinde ve metalurji ekipmanlarında, havacılık ve uzay ekipmanlarında, petrol kuyularında ve kimyasal ekipmanlarda vb. Uygulama özellikle geniştir. Çelik dökümlerin çeşitli endüstriyel sektörlerde uygulanmasına gelince, çeşitli ülkelerdeki farklı özel koşullar nedeniyle durum oldukça farklı olabilir.

Çok sayıda çelik döküm çeşidi vardır. Burada birkaç büyük endüstriyel sektörde çelik döküm kullanımının kısa bir açıklaması yer almaktadır.

1. Güç istasyonu ekipmanı

Santral ekipmanları yüksek teknoloji ürünü bir üründür. Bu arada, ana parçaları yüksek yük altında uzun süre sürekli çalışmalıdır. Termik santral ve nükleer santral ekipmanının birçok parçasının hala yüksek sıcaklık ve yüksek basınçlı buharın korozyonuna dayanması gerekir. Bu nedenle, parçaların güvenilirliği için çok katı gereksinimler vardır. Çelik dökümler bu gereksinimleri büyük ölçüde karşılayabilir ve güç istasyonu ekipmanlarında yaygın olarak kullanılır.

2. Demiryolu lokomotifleri ve araçları

Demiryolu taşımacılığı, insanların can ve mal güvenliği ile yakından ilgilidir. Bu nedenle, güvenliği sağlamak çok önemlidir. Tekerlekler, yan çerçeveler, destekler, kuplörler vb. gibi vagonların bazı temel bileşenlerinin tümü geleneksel çelik dökümlerdir.
Demiryolu makaslarında kullanılan şalter güçlü darbe ve sürtünmeye sahip bir komponenttir. Çalışma koşulları son derece sert ve şekli çok karmaşık. Çelik dökümler, sık vuruş gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılayabilir. Aynı zamanda dökme çelikten çok ince ürünler yapılabilir.

3. İnşaat makineleri ve diğer araçlar

İnşaat makineleri ve mühendislik makinelerinin çalışma koşulları çok kötü. Ve parçaların çoğunun yüksek yükler taşıması veya darbe ve aşınmaya dayanması gerekir. Sonuç olarak, bunların büyük bir kısmı, hareketli sistemdeki tahrik tekerlekleri, yük taşıyan tekerlekler ve külbütör kolları, palet pabuçları vb. gibi çelik dökümlerdir.

Çelik dökümler genel otomobillerde nadiren kullanılır. Ancak özel arazi araçları ve ağır kamyonların hareketli parçalarında çok sayıda çelik döküm bulabiliriz.

Yide döküm, 27 yıllık tecrübesi ile Çin’de lider bir döküm dökümhanesidir ve en yüksek miktarda çelik döküm üretmektedir. Döküm bağlantımızla ilgileniyorsanız, lütfen bize bir çizim dosyası gönderin ve oldukça teklif almaktan çekinmeyin.