Otomatik Kalıp Dökümleri

Yide Machinery döküm fabrikası, araçlar, arabalar, kamyonlar, traktörler, pulluk noktaları vb. için demir döküm parçaları üretmek için FBO otomatik kalıplama hattını kullanır.

Otomatik kalıplamanın avantajları, yüksek üretim hızı, iyi boyutsal tolerans, iyi yüzey kalitesi ve çok kararlı döküm kalitesidir.

Ancak dezavantajları yüksek metal kalıp maliyeti, yüksek min. sipariş miktarı, boyut sınırlaması ve dökümlerin birim ağırlığı.

Otomatik Kalıp Üretim Süreci

Tam Otomatik Döküm Demir Üretim Hattı Konsepti

Yide Casting’in tam otomatik döküm üretim hattı, tam otomatik kalıplama makinesi ile donatılmış, kum döküm kalıbını otomatik olarak hareket ettiren, otomatik dökme, kaba döküm öğesini kum karıştırıcıya otomatik olarak hareket ettiren, son kaba döküm parçalarını otomatik olarak üretebilir, sadece işçilik maliyetini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda dökme demir kalitesini de artırır.

yide casting auto fully casting production lineYide döküm otomatik tam döküm üretim hattı

Yide Döküm, demir döküm boru, demir döküm konsol, pompa demir döküm ve vana döküm siparişlerimizi her zaman hızlı bir şekilde tamamlamıştır. Böylece Yide Casting, Almanya’dan ithal edilen tam otomatik döküm ürün hatları ile donatıldığından, döküm müşterimiz için her zaman iyi bir teslimat süresi sağlayabilir.

Otomatik Döküm Sistemi

casting molddöküm kalıbı

Tam otomatik kalıplama makinesi, kum kalıp imalatında kullanılan döküm ekipmanıdır. Aşağıdaki adımlar: gevşek kumu kum havuzuna otomatik olarak enjekte edin, sıkıştırın, kalıbı kaldırın, kutuyu kapatın, kutuyu çıkarın, yuvarlayın, dökün ve dökülen kum havuzunu kum karıştırıcıya itin. Böylece adımları tekrarlayarak döküm parçalarını üretmeye devam edin.

sand casting moldkum döküm kalıbı

FBO otomatik kutusuz kalıplama makinesi, aşağıdaki sorunları tamamen çözebilir:
1. İşçilerin yüksek emek yoğunluğu

forklift casting partsforklift döküm parçaları

2. Döküm için yüksek teknik gereksinimler
3. Dökme demir ürün kalitesini iyileştirin
4. Maliyetleri ve diğer sorunları azaltın

FBO otomatik kalıplama makinesinin avantajları:

1. Yatırımdan tasarruf etmek için mevcut demir döküm ekipmanından maksimum düzeyde yararlanmak ve dökümhanenin gücünü desteklemek.

2. Hızlı kurulum ve hata ayıklama, hızlı bir şekilde döküm parçaları üretimine sokmak için.

3. Profesyonel ve teknik personel olmadan tam otomatik tek tuşla çalıştırma. Arızaları ve valf hareketlerini, yağ basıncını, hava basıncını, basınç değişikliklerini kolayca tespit etmek için arıza ve izleme görüntüleme işlevleriyle donatılmıştır, böylece bakımı kolay ve hızlı hale getirir.

4. Kararlı mekanik performans, özel teknoloji ile güvenli ve güvenilir. Alt ve üst profillerin eş zamanlı çalışması, eş zamanlı kum ilavesi, eşit kum kalıbı, yüksek sertlik, kısa kalıplama süresi, düşük hava tüketimi, düşük gürültü ve daha birçok avantaj.

5. Kum kalıbın yüksekliği ayarlanabilir olduğundan farklı yükseklikteki dökümlere uygulanabilir.

6. Kalıp plakasını değiştirmek kolaydır ve eskileri doğrudan kullanılabilir.

7. Kum kalıbının yüksek konumlandırma doğruluğu. Makine bir pilot pim konumlandırmasını benimser. Kaydırma ve düşük doğruluk gibi kusurları önlemek için kum kalıbı iki kez konumlandırılabilir.

8. Çekirdeği ayarlamak kolaydır.

9. Operatörü etkin bir şekilde koruyabilen gelişmiş güvenlik cihazlarıyla donatılmıştır.