Yide Döküm, döküm ürünleri için hem kil kum dökümü hem de ön kaplamalı kum döküm hizmeti vermektedir. Kil kum dökümü hakkında, aynı zamanda, yeniden kullanılabilir kumdan oluşan kumdan kale dökümüne yapılan yaş kum dökümü olarak da adlandırılır, böylece yaş kum döküm parçaları, kabuk kum dökümünden daha ucuzdur. Makine parçalarınıza göre uygun bir döküm yolu seçebilirsiniz.

green sand casting castle cast

yeşil kum döküm kale döküm

Yeşil Kum Demir Döküm

Çin’deki YiDe Demir Döküm Üreticisi, yeşil kum döküm işlemi ile çeşitli gri demir ve sfero dökümler üretmektedir.

Yaş kum, dünya çapında en ucuz kalıplama malzemesidir, bu nedenle demir dökümler için üretim maliyetlerinin düşmesine neden olur. Bu nedenle yaş kum dökümler en ucuz demir dökümler olacaktır.

green sand castle castyeşil kumdan kale döküm

Yaş kum döküm işleminin avantajları düşük fiyat, basit üretim ekipmanları, 0.1 kg’dan 500 kg’a kadar çeşitli birim ağırlık üretebilir ve çeşitli boyutlarda dökümler üretebilir, ayrıca çeşitli miktar üretim gereksinimlerini karşılayabilir.

Bu işlemin dezavantajları, nispeten kötü yüzey kalitesi, daha fazla döküm hatası ve daha düşük boyut toleransı olacaktır.

Çevre dostu malzemeler ve optimize edilmiş üretim süreçleri kullanmak, Çinli dökümhane işletmelerinin yeşil bir fabrika haline gelmesi için çok önemlidir.

Gelişmiş malzemelerin geri dönüştürülmesi ve enerji tüketiminin azaltılması “yeşil” fabrikaların hedefleridir. Ancak bu şekilde üretkenlik artırılabilir,  güvenilir süreçlerle işletme maliyetleri düşürülebilir ve iyi çalışma koşulları elde edilebilir.

Bu, önemli bir hammadde —— kum içerir ve en önemli süreç kale dökümüdür.

Otomatik işlem sırasında diğerlerinden farklı olarak görülebilen kalıp sisteminde yaş kum / kil kumu kullanılmalıdır. Yaş kum kullanımı, malzemelerin maliyetini etkin bir şekilde kontrol edebilir ve çevresel değerlendirme de diğerlerinden daha iyidir. Kum sisteminde yaş kum sadece çevreye en az zararı vermekle kalmaz, aynı zamanda ürün kalitesini de artırır.

Avantajları: Yaş kum döküm kalıpları, yeniden kullanılabilir çevre dostu yaş kum kullanır, bu nedenle fiyat, bombardıman kumu döküm ürünlerine göre daha uygun olacaktır. Düşük yüzey gereksinimleri durumunda yaş kum dökümü daha iyi bir seçimdir.

Yeşil Kum Döküm Parçaları

Yeşil Kum Döküm Üretim Süreci

green sand castle casts

yeşil kumdan kale

clay sand castle cast

kil kumdan kale döküm