Bakır alaşımı eritme işleminin ilkeleri:

1. Tüm metal şarj malzemelerinin yüzeyi temizlenmeli ve önceden ısıtılmalıdır. Aynı zamanda, nemi tamamen gidermek için akıyı kızartmalı veya önceden eritmeliyiz. Alaşım kalitelerini değiştirirken, kullanılan alüminyum bronz, alüminyum pirinç ve silikon pirinç fırın astarında kalay bronz, kurşun bronz ve nikel bronzun eritilemeyeceğine özellikle dikkat edin.

2. Bakır alaşımlı sıvının oksitlenmesi ve gaz alması kolaydır. “Hızlı eritme ve zamanında dökme” ilkesine uymalıdır. Yani bakır sıvısı çok uzun süre ocakta kalmaz.

3. Kontrollü fırın atmosferi nötrdür ve kalay bronz ve kurşun bronz, zayıf oksitleyici fırın atmosferinde eritilebilir.

4. Besleme sırası çok önemlidir ve “hızlı erime, oksidasyonun önlenmesi ve hava emilimi” ilkesine uyulmalıdır. Özel sipariş, yükün bileşimine ve eritme ekipmanının özelliklerine göre esnek bir şekilde kullanılmalıdır.

5. Eritme sıcaklığı, bakır sıvısının kalitesi ile yakından ilgilidir ve proses gereksinimlerini karşılamak için sıkı bir şekilde kontrol edilmelidir.

6. ​​Kalite kontrolünü fırın öncesi zamanında ve doğru bir şekilde yapın.

bronze casting & brass casting pipe

Bakır alaşımı eritme işlemi için güvenlik önlemleri:

1. Operatör koruyucu ekipman giymeli ve çalışma alanı düzenli, su ve pisliklerden arındırılmış olmalıdır.

2. Fırını çalıştırmadan önce kullanılan ekipmanın sağlam olup olmadığını kontrol edin ve güvenli olmayan faktörleri zamanında ortadan kaldırın.

3. Ön ısıtma yapılmadan önce şarjda patlayıcı ve tehlikeli madde bulunmadığı dikkatlice kontrol edilmeli ve onaylanmalıdır.

4. Karıştırma çubukları, demir kaşıklar, cüruf giderme araçları vb. gibi eritme döküm aletleri alaşım sıvısı ile temas halinde olmayacaktır.

5. Döküm sırasında kalan alaşım sıvısı önceden ısıtılmış külçe kalıba dökülerek yere dökülmeli veya tekrar fırına dökülmelidir.

brass cast pipe

pirinç döküm boru
Yide döküm, 28 yıldır döküm demir konusunda uzmanlaşmış, döküm demir parçalarını çizim dosyanıza ve gereksinimlerinize göre üretebilen deneyimli bir döküm dökümhanesidir. Bir döküm üreticisi arıyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Daha fazla bilgi için fabrikamızı ziyaret edebilirsiniz.