Döküm Forklift Parçaları Nasıl Temizlenir

Döküm Forklift Parçaları Nasıl Temizlenir

Döküm forkliftlerin kullanılabilirliği artık daha kapsamlı. Malların manuel olarak yüklenmesi ve boşaltılması geçmişte kaldı. Döküm forkliftler sadece işçilere iyi bir iş verimliliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işletmeler için işçilik maliyetlerini de azaltır. Bu nedenle demir döküm forkliftler modern endüstride önemli bir rol oynamaktadır.

Aslında forkliftlerin sadece gövdesinin değil, sistemin de birçok parçasının bakıma ihtiyacı vardır. Forklift ancak bu şekilde iyi bir çalışma performansını koruyabilir. Forklift için bakım yaparken, eskimiş olup olmadıklarını görmek için farklı aksesuar türlerini kontrol etmeniz gerekir.

Forklift döküm parçalarının bakımı çok önemlidir. Forkliftin belirli bir konumunda anormal bir durum bulunursa, iş kalitesini etkilememek için zamanında kontrol edilmelidir. Gerektiğinde daha büyük problemlerle karşılaşmamak için profesyonel bir forklift bakım ustası ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bu nedenle, bugün forklift parçalarını temizlemek için birkaç yöntem tanıtacağız.

Forklift parçalarının temizlenmesi için önlemler: Parçaların normal kullanımını sağlamak, parçaların korozyon veya hasar görmesini önlemek ve çevre kirliliğini ve daha sonra parçaların kirlenmesini önlemek için temizleme yöntemi, yağ kirliliğinin neden ve özelliklerine göre makul bir şekilde seçilmelidir. .

1. Titreşim temizleme

Temizlenecek parçaları titreşimli yıkayıcının temizleme sepetine veya temizleme rafına yerleştirin ve temizleme sıvısına daldırın. Temizleme makinesi tarafından üretilen titreşim, yağ lekelerini çıkarmak için manuel durulama eylemini ve temizleme sıvısının kimyasal eylemini simüle eder.

2. Ultrasonik temizleme

Yağ lekelerini çıkarmak için temizleme sıvısının kimyasal etkisine ve temizleme sıvısına verilen ultrasonik salınımlara güvenin.

3. Sprey yıkama

Yağ lekelerini çıkarmak için parçaların yüzeyine belirli bir basınç ve sıcaklıkta temizleme sıvısı püskürtün. Bu yöntemin iyi temizleme etkisi ve yüksek üretim verimliliği vardır, ancak ekipman karmaşıktır ve yüzeyde daha az karmaşık şekillere ve ciddi yağ lekelerine sahip parçaların temizlenmesi için uygundur.

4. fırçalayın

Parçaları dizel, gazyağı veya başka bir temizleme sıvısı ile dolu bir kaba koyun, pamuk ipliği ile ovalayın veya bir fırça ile ovun. Bu yöntemin kullanımı kolaydır, ekipmanı basittir, ancak verimliliği düşüktür ve küçük parçalardan oluşan tek bir küçük parti için uygundur. Genel olarak benzin, yağda çözünen, insan sağlığına zarar verecek ve kolayca yangına neden olacak özellikleri nedeniyle kullanıma uygun değildir.

5. Kaynatın ve yıkayın

Hazırlanan solüsyonu ve temizlenecek parçaları, çelik levhalarla kaynaklanmış uygun büyüklükteki bir temizleme havuzuna koyun, havuz altı ocak ile 80~90°C’ye ısıtın ve 3~5 dakika pişirin.

Yide döküm, 27 yıllık tecrübesi ile Çin’de lider bir döküm dökümhanesidir, en kaliteli forklift demir döküm teçhizatı üretir, eğer döküm teçhizatımızla ilgileniyorsanız, lütfen bize bir çizim dosyası gönderin ve oldukça teklif almaktan çekinmeyin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *