Küçük Döküm Kapı

Küçük Döküm Kapı

Küçük dökme kapılar, küçük dökme demir kapılar olarak da adlandırılan, dökme demirden yapılmış küçük kapılardır.

Uygulamaya bağlı olarak birçok tipte dökme demir kapı vardır. Örneğin kazanlarda kullanılan döküm kapılara kül kapılar; soba, şömine ve sobalarda kullanılan döküm kapılar ve fırın kapıları olarak adlandırılır. Küçük dökme kapılar, boyutlarının çok küçük olduğu anlamına gelir, genellikle onlarca milimetreden yüzlerce milimetreye kadar.

Küçük dökme demir kapılar için kullanılan malzemeler arasında gri dökme demir, sfero döküm ve alaşımlı dökme demir bulunur. Malzemelerin çoğu gri dökme demir ASTM A48 Sınıf 30, 20 veya gri demir DIN EN1561 EN-GJL-200, EN-GJL-150 veya gri demir FC150, FC200’dür. Yangın direncini arttırmak için genellikle belirli bir krom (Cr) alaşımı içeriği eklemek gerekir. Bu amaçla %1 Cr kullanılmalıdır.

Küçük dökme kapılar için, Yide Casting genellikle daha büyük dökme kapılar üretmek için yaş kum kalıplama işlemini ve daha küçük dökme kapılar üretmek için reçine kum kabuk kalıplama işlemini kullanır. Genelde otomatik kalıplama hatları küçük kalıplı kapılar için uygun değildir. Çünkü sıcak kalıp kapıların deforme olmaması için bir geceden fazla kum kalıpta kalması gerekir.

Tabii ki dökme demir kapılar için yüzey kalitesinin çok iyi olması gerekir. Yide dökümhanesinde yüzey kalitesini karşılamak için kalıplama malzemesi olarak ince kum ve ön kaplamalı reçine kumu kullanılmaktadır.

Alıcılar için yüzey kalitesi ilk kontrol noktası olacaktır. Ve düzlük de çok önemlidir. Malzeme çok önemli olmasa da tedarikçinin malzeme standardını karşılaması gerekir. Aksi takdirde dökme demir kapının çarpması kolaydır.

Genel olarak, çoğu dökme kapı zımparalama gerektirmez. Gerekirse, çizimde veya sorgunuzda belirtmelisiniz. Aynı zamanda, boyama, galvanizleme ve pas önleme yöntemleri gibi dökme demir kapılar için kaplama gereksinimleri de önemlidir.

Çin’de dökme demir kapı üretebilen birçok demir döküm fabrikası var, ancak sadece birkaç dökme demir kapı yüksek kalitede. Bunları üretmedeki en büyük zorluk, iyi yüzey kalitesini korumaktır.

Yide döküm, 20 yıldan fazla döküm tecrübesine sahiptir. Size yüksek kaliteli dökme demir kapılar ve en iyi hizmeti sağlayabiliriz. Dökme demir kapılar arıyorsanız, en profesyonel yardımı almak için lütfen hemen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *