Sfero Dökme Demirin Küreselleştirme İşlemi Yöntemi

Sfero Dökme Demirin Küreselleştirme İşlemi Yöntemi

Sfero dökümler için birçok küreselleştirme yöntemi vardır. Ve dökme modifikasyon işlemi şu anda tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan küreselleştirme yöntemidir.

Kullanılan tedavi paketi genellikle baraj tipi küreselleştirme tedavi paketidir. Erimiş demir ve magnezyum arasındaki reaksiyonun yoğunluğunu ve magnezyum buharının buharlaşma oranını azaltmak için, dökme işlemi işlemi genellikle daha düşük magnezyum içeriğine sahip bir alaşımlı yumrulama maddesi kullanır.

Aşağıdaki adımları içeren sfero dökümlerin küreselleştirme işlemi.

İlk olarak, bendin bir tarafına nodülleştirici madde koyun ve üst kısmı ferrosilisyum alaşımı ile kaplayın. Ardından paslanmayan demir talaşları, çelik levha veya başka bir kaplama maddesi ile kaplayın. Küreleme yaparken, erimiş demir mümkün olduğunca erimiş demir potasının diğer tarafına akıtılmalıdır.

Flushing yönteminde magnezyumun absorpsiyon oranı genellikle %30 ila %50’dir. Küreselleştirme etkisini iyileştirmenin üç yolu vardır.

1. Tedavi paketinin yüksekliğinin çapına oranının arttırılması.

2. Düşük magnezyum alaşımlı küreselleştirme ajanını benimsemek.

3. Makul erimiş demir sıcaklığı ve kaplama dozu.

Dökme yönteminin avantajları, basit işleme ve ekipman, kolay kullanım, üretimde daha fazla esneklik ve gerekli düşük teknik içeriktir. Bununla birlikte dezavantaj, küreselleştirme işleminin magnezyum ışığı ve dumanı ile daha yüksek kirlilik olması ve magnezyumun emilim oranının düşük olmasıdır.

Ayrıca, nodülizasyon maddesi olarak saf magnezyum kullanan bir taşeronluk yöntemi de vardır.

Taşeronluk yöntemi, yüksek kükürt içeriğine sahip erimiş demirin işlenmesi için uygundur. Aynı zamanda, bu yöntem magnezyum sülfür ve silikat gibi safsızlıkları erimiş demirden daha iyi ayırabilir. Erimiş demir ile reaksiyon çok şiddetli değildir ve erimiş demirin sıcaklığı daha düşüktür. Bu nedenle kullanımı güvenlidir ve magnezyumun emilim oranı %60 ila %80’e ulaşabilir.

Spesifik süreç akışı aşağıdaki adımları içerir.

1. Küreselleştirme işleminden önce alt yükleniciyi yatay olarak yerleştirin.

2. Kantitatif erimiş demir enjekte edin ve ardından nodüle edici ajanı reaksiyon odasına ekleyin.

3. Kapatma cihazını kilitleyin ve ardından pota kapağını kapatın.

4. Erimiş demir kepçeyi dik duracak şekilde çevirin.

Şimdiye kadar, erimiş demir, reaksiyon odasındaki küçük deliklerden reaksiyon odasına girer. Akış hızı, küçük deliklerin alanı ve erimiş demir potadaki statik basınç ile ilgilidir.

Magnezyum ısıtılarak buharlaşır ve reaksiyon odasında bir magnezyum buhar basıncı oluşturur. Basınç potadaki erimiş demirin statik basıncını aştığında, erimiş demirin girişi durur ve magnezyumun gizli buharlaşma ısısı reaksiyon odasındaki sıcaklığı düşürür. Ve buhar basıncı da düşer ve erimiş demir tekrar reaksiyona girer. Bu tür bir otomatik ayarlama, magnezyumun erimiş demirle daha düzgün reaksiyona girmesini sağlayabilir.

Taşeronluk yönteminin küreselleştirme işlemi ayrıca büyük magnezyum ışığı ve dumanı üretir ve taşeronluktaki reaksiyon odasındaki küçük delikler erimiş demir veya erimiş cüruf tarafından kolayca bloke edilir. Küçük deliklerin boyutunu temizlemek ve korumak zahmetlidir. Küreselleştirme yöntemi, erimiş demiri sürekli olarak işlemek için zordur.

Yide Döküm, 28 yıllık döküm ve işleme tecrübesi ile Çin’de profesyonel bir demir dökümhanesidir, müşterilerimiz için sfero döküm, gri demir döküm, pirinç demir döküm hizmetleri sunmaktadır, sadece bize çizim dosyanızı ve gereksinimlerinizi göstermeniz yeterlidir, biz yapacağız Nihai çözümü sağlayın ve kalite ve parametreleri kontrol etmek için size bir döküm numunesi gönderin, profesyonel döküm dökümhanesi arıyorsanız, lütfen daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *