Gri demir dökümler neden serttir?

Gri demir dökümler neden serttir?

Gri dökme demirin kapsamlı mekanik özellikleri, pul grafit varlığından dolayı düşüktür. Metal matris yapısı bölünür ve etkin yük taşıma alanı azalır. Ancak gri dökümlerin titreşim sönümlemesi, aşınma direnci, dökülebilirliği ve işlenebilirliği daha iyidir.

Pik dökümün işleme sırasında işlenmesi çok zorsa, aşağıdaki inceleme ve kurtarma yöntemlerini öneriyoruz:

1. Manganez içeriği çok yüksekse, gri demir dökümlerin yüzeyi sert olacaktır. Bu nedenle, kimyasal bileşimi kontrol etmek gereklidir.

2. İnce duvarlı soğutma işlemi çok hızlıysa, gri demir döküm zor olacaktır.

3. Gri demir dökümlerin nispeten yüksek sertliği nedeniyle, makul bir alet seçmek gereklidir. Kaba işleme için G8’i, yarı ince talaş işleme için G6’yı ve ince talaş işleme için G3’ü kullanabilirsiniz. Uygun hız ve ilerleme hızının seçilmesi de gereklidir.

4. Tavlama işlemi, dökümün sertliğini ortadan kaldırabilir ve dökümün sertliğini de azaltabilir.

Yide Döküm, her türlü endüstri için pik döküm parçalar sağlar, müşterilerimizin gereksinimlerine göre kaliteli ve kaliteli döküm parçaları üretmeye büyük özen gösterir, tüm döküm ürünlerimiz satıştan sonra kontrol edilebilir. Hem döküm hem de işlemeyi kendimiz sağlıyoruz, kendi döküm atölyemiz ve işleme atölyemiz var ve ayrıca karmaşık işleme yapmak için uzun vadeli işbirlikçimiz var. Profesyonel bir döküm dökümhanesi arıyorsanız, lütfen hızlı bir fiyat teklifi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ve daha iyi işler için fabrikamızı ziyaret etmenizi bekliyoruz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *