ASTM A536 65-45-12 Sfero Döküm

ASTM A536 65-45-12 Sfero Döküm

ASTM A536 65-45-12, Amerikan standardına göre bir tür sfero dökümdür.

Akma dayanımı 448MPa’dan az değildir, çekme dayanımı 310MPa’dan az değildir ve uzama (L0=50mm çekme test çubuğu) %12’den az değildir. Çin’in QT450-10’una eşdeğerdir.

Dövülebilir dökme demir

Sert demir olarak adlandırılan dövülebilir dökme demir. Tavlama işleminden sonra beyaz dökme demirden elde edilen grafit, kümeler halinde dağıtılır. Yapısal özellikleri tek tiptir, aşınmaya dayanıklıdır ve iyi bir plastisite ve tokluğa sahiptir. Karmaşık şekillere sahip ve güçlü dinamik yüklere dayanabilen parçaların imalatında kullanılır.

Demir-karbon alaşımı

Karbon içeriği %2’den fazla olan bir demir-karbon alaşımı. Endüstriyel dökme demir genellikle %2 ila %4 karbon içerir. Karbon, çoğunlukla dökme demirde grafit şeklinde ve bazen de sementit şeklinde bulunur.

Beyaz dökme demir

Karbon ve silikon içeriği düşüktür ve karbon esas olarak sementit şeklinde bulunur ve kırılma gümüşi beyazdır. Katılaşma sırasında büyük büzülme, kolayca büzülme delikleri ve çatlaklar oluşturur. Sertliği ve kırılganlığı yüksektir ve darbe yükü taşıyamaz. Çoğunlukla dövülebilir dökme demir boşlukları olarak ve aşınmaya dayanıklı parçalar yapmak için kullanılır.

YIDE Döküm, 1993’lerden beri dökme demir konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir döküm dökümhanesidir, döküm sfero döküm parçaları için hem döküm hem de işleme hizmeti vermektedir, eğer döküm hizmetimizle ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *