Büyük Dökümlerin Tahribatsız Muayenesi

Büyük Dökümlerin Tahribatsız Muayenesi

Büyük ölçekli dökümler genellikle karmaşık şekillere ve bileşenlere ve karmaşık iç boşluk yapılarına sahiptir. Muayene gereklilikleri genellikle büyük döküm için ilgili ulusal standartlara, bakanlık standartlarına veya endüstri standartlarına dayanmaktadır. Teknik anlaşma, sipariş sözleşmesinde müzakere edilen teknik gereksinimler nedeniyle de yapılabilir. Muhtemelen tasarım çizimlerinin veya teknik sözleşmelerin teknik gereksinimlerine göre.

Büyük dökümlerin muayenesi şunları içerir: boyutsal inceleme, şekil ve görünümün yüzey kalitesinin görsel muayenesi. Ürün kalitesini sağlamak için kimyasal bileşim analizi ve mekanik performans testleri yapmalıyız. Ayrıca büyük dökümlerde de tahribatsız muayeneler yapmamız gerekiyor. Dökümlerin iç kalitesinin muayenesi için tahribatsız muayene yöntemlerini kullanmalıyız.

Büyük dökümlerin tahribatsız muayenesi hangi hususları içerir?

1. Manyetik parçacık muayenesi

Büyük dökümlerin tüm iç ve yüzeylerinde manyetik parçacık incelemesi yapmalıyız.

2. Sıvı nüfuz eden kusur tespit muayenesi

Aynı zamanda, büyük dökümlerin tüm iç ve yüzeylerinde sıvı nüfuz eden kusur tespiti yapmalıyız.

3. tam röntgen çekimi

Büyük dökümler için %100 tam röntgen çekimi gerektirir.

4. Ürün spesifikasyonu tahribatsız muayene gerekliliklerini şart koşuyorsa, ilgili spesifikasyonun hükümlerine uygun olarak yapılacaktır. Büyük dökümlerin yapısı kaliteyi sağlamalı ve süreci basitleştirmelidir. Büyük dökümlerin yapısı kolayca değiştirilemez. Değişiklik gerekiyorsa, ürün tasarımcısına açıklanmalıdır.

Yide Döküm fabrikamızı – JM dökümü ziyaret etmenizi bekliyoruz.

Mükemmel bir büyük gri demir döküm ve sfero döküm arıyorsanız, Yide döküm, döküm parça imalatınız için iyi bir seçimdir. Daha fazla ayrıntı için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *