Manuel Hidrolik Transpalet 5 Anahtar Parçasının Günlük Bakımı

Manuel Hidrolik Transpalet 5 Anahtar Parçasının Günlük Bakımı

Manüel transpalet, şüphesiz her büyüklükteki fabrikada bulunan modern lojistikte yaygın bir el arabasıdır. Ayrıca posta hizmetleri, havaalanları, depolar, atölyeler ve süpermarketler gibi çeşitli sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Modern bir toplumda, malzemelerin taşınması manuel transpaletlerden ayrılamaz. Bu nedenle kamyona “toprağın kralı” da denir.

Toplumsal gelişim ve değişimler sürecinde manuel transpalet talebi de yeni değişimler geçirmekte ve kişiselleştirilmiş ihtiyaçları olan şirket sayısı giderek artmaktadır. Genişletilmiş manuel kamyonlar, büyük tonajlı manuel kamyonlar, makaslı manuel kamyonlar, elektronik tartı kamyonları, elektrikli kamyonlar vb. gibi pazar talebini karşılamak için pazarda çeşitli kamyon türleri ortaya çıkar.

Ancak her türlü manuel transpalet bir sorunla karşı karşıyadır. Yani manuel transpaletlerin satış sonrası servisi ve bakımı. Söylediği gibi: Dünyada kötü olmayan hiçbir şey yoktur. Ürün ne kadar iyi olursa olsun, bozulduğu veya ortadan kalktığı zamanlar vardır. Bu nedenle, satış sonrası servis bakım probleminin çözülmesi, manuel transpaletin sürekli çalışmasının garantisidir.

Bugün, Yide Casting size sorun yaşamaya yatkın 5 temel parçanın bir analizini verecek. Ve hepsinden önemlisi, bu sorunların nasıl çözüleceği.

1. Yağ pompası

Yağ pompası, tüm kamyonların önemli bir parçasıdır. Yağ pompasında bir sorun olduğunda, kamyonun çalışmayı durdurduğu bildirilir. Diğer parçalar sağlam ve hasarsız olmasına rağmen. Yağ pompası birçok parçadan oluşur. Bunlar arasında toz geçirmez halkalar, O-ringler, çelik bilyeler ve diğer parçalar sorun çıkarmaya eğilimlidir. Bu parçalarla ilgili sorunlar bulunduğunda, daha hızlı çözüm bu aksesuarları değiştirmektir.

iron casting oil pump

2. Yağ silindiri

Yağ silindiri, kamyonun tüm kaldırma sürecinde hayati bir rol oynar. Ve ayrıca malları yükseltmek ve düşürmek için kullanılır. Bu nedenle, çatal indirilemiyor veya kaldırılamıyorsa bunun nedenleri şunlardır: 1. Yükleme sırasında aşırı yük veya kısmi yük nedeniyle piston kolu ve yağ silindiri zarar görebilir; 2. Piston kolu uzun süre açıkta kalır ve paslanır, bu nedenle pistonun düzgün hareketini engeller; 3. Ayarlanan somun ve altıgen somun doğru konumda değil. Bu sırada piston kolu veya silindiri değiştirmeli, kamyon kullanılmadığında kamyonu en alt seviyeye indirmeli ve somunu yeniden ayarlamalıyız.

hand pallet truck cylinder

3. Yağ keçesi

Yağ keçesi, yağ silindirinin piston kolu ile silindir namlusu arasındaki anahtar bileşendir. Genelde ithal contalar kullanılmaktadır. Temelde iyi sızdırmazlık performansı, aşınma direnci ve uzun hizmet süresi nedeniyle. Ve yağ silindirindeki yağ sızıntısının %70’i yağ keçesinde meydana gelir. Yağ silindirinde yağ sızıntısı bulunursa, zamanında kontrol edin. Sızdırmazlık halkası eskimiş veya hasar görmüşse, yüksek kaliteli olanla değiştirin.

4. Tekerlekler

Taşıma tekerlekleri uzun süre kullanılırsa aşınır. Naylon tekerlekler, PU tekerlekler, poliüretan kaplı naylon, kauçuk tekerlekler, bakalit vb. gibi araçların taşınması için birçok tekerlek çeşidi vardır. Piyasada yaygın ve ucuz oldukları için çoğu kamyon naylon tekerleklerle donatılmıştır, ancak bunlar yürürken daha az yıpranmış ve gürültülü. Taşıma tekerlekleri belirli bir dereceye kadar aşınmışsa lütfen zamanında değiştirin.

5. Kol çerçevesi

Kol çerçevesi, yağ pompasını ve itme çubuğunu bağlayan ana bileşendir. Hidrolik silindirin kaldırma desteği ve malların taşınması ve yüklenmesi, bir denge sağlamak için kaldıraç çerçevesi tarafından desteklenir. Malları taşırken, genellikle kol çerçevesinin deformasyonuna veya kırılmasına neden olan aşırı yükleme ve dengesiz yükleme olasılığı nedeniyle. Bu olduğunda, forklift normal şekilde çalışamaz. Şu anda, üreticiyle iletişime geçin veya yedek bir kol çerçevesi satın alın.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *