Bronz Döküm Uygulaması

Şu anda, pirinç döküm/bronz döküm esas olarak makine parçaları için boşluk olarak kullanılmaktadır. Tabii ki, pürüzsüz bir yüzeye sahip bazı hassas dökümler, doğrudan makine parçaları olarak kullanılabilir.
Böylece ihtiyaçlarınıza göre döküm yöntemlerini seçebilirsiniz – boşluklar veya makine parçaları.

brass cast pipe

brass cast pipe

Döküm, makinelerde önemli bir rol oynar.

Döküm, makine parçalarının büyük bir bölümünü kaplar.
Özellikle takım tezgahlarının dökümü ve içten yanmalı motor dökümünün ağırlığı toplam ağırlık içinde %70-90’a kadar çıkmaktadır. Ayrıca döküm traktör parçaları da traktörün toplam ağırlığının %50-70’ini oluşturur; tarım makineleri %40-70’e kadar döküm parçaları içermektedir.

Her türlü döküm arasında, pirinç döküm/bronz döküm, sfero döküm, gri döküm, çelik döküm ve diğer metal döküm gibi makinelerde kullanılan birçok döküm çeşidi vardır. Çünkü makine, döküm türleri ve karmaşık şekiller ile daha farklı döküm öğelerine ihtiyaç duyar ve ayrıca daha büyük döküm miktarlarına ihtiyaç duyar ve toplam döküm parçası imalatının %60’ını oluşturur.

Günlük hayatta bronz dökümler

Bakır dökümü günlük yaşamla yakından ilgilidir.
Günümüzde pirinç döküm, günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Örneğin kapı kolları, kapı kilitleri, radyatörler, sıhhi tesisat boruları, demir tavalar, gaz sobaları, ütüler vb. hepsi dökümdür. Bu günlük ihtiyaçlar, toplam döküm çıktısının yaklaşık %80’ini oluşturur.

brass valve casting

pirinç vana döküm

Neden bronz dökümler?

Alüminyum, magnezyum ve çinkonun kalıp dökümünden farklı olarak, pirinç dökümler daha büyük bir orana sahiptir. Makine dökümü iyi kalite ve yüksek doğruluk ister. Bu nedenle makinenin birçok yapısal parçası ve ana bileşeni bronz döküm parçalardan oluşmaktadır. Ayrıca, kaliteli bir döküm parçalar, takım tezgahlarının hizmet ömrünü uzatabilir.

Makine endüstrisinin gelişmesi ve çeşitleri ile döküm üreticisinin, döküm parçalarıyla ilgili farklı türde özelleştirilmiş kişisel gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

Neyse ki, Yide döküm önde gelen bronz döküm ve demir döküm üreticilerinden biridir. Müşterilerimiz için özelleştirilmiş döküm hizmeti sağlayabilir, müşterilerin döküm tasarım çizimlerine göre yüksek kaliteli döküm ürünleri üretebiliriz. Pirinç döküm gereksinimleriniz varsa, lütfen daha fazla ayrıntı için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.