Gaz Sobası Brülör Delikleri Nasıl Temizlenir

Gaz Sobası Brülör Delikleri Nasıl Temizlenir

Gaz brülörleri, pirinç döküm veya demir döküm ile üretilen soba brülörleri veya gaz sobası brülörleri olarak da adlandırılır. Çin’in önde gelen demir dökümhanesi olarak, Yide döküm demir döküm konusunda zengin deneyime sahiptir, kaliteli pirinç döküm gaz sobası brülörü ve demir döküm gaz sobası brülörü sağlamakta, uzun yıllar Çin’de gaz brülörleri üretmekteyiz. Bu nedenle, her zaman alıcıların gaz brülörleri ile ilgili tüm konuları anlamaları için bir makale yazmak istedik.

Uygulamalar

Gaz brülörü, kararlı yanma sağlamak için gaz ve havanın ayrı ayrı veya karıştırılarak yanma bölgesine girmesini sağlayan bir gaz yakma cihazıdır. Yakıt gazı asetilen, doğal gaz veya propan içerir. Gaz brülörleri, sıradan mutfak sobalarından hastanelere, restoranlara, dış mekan ızgaralarına, endüstriyel sobalara ve kazanlara kadar konut ve endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Türler

Yüzlerce çeşit gaz brülörü vardır. Portatif sobalar, dış mekan gaz sobaları, doğal gaz sobaları, propan gaz sobaları, brülörler, büyük sobalar, küçük sobalar, yıldız sobalar, tekli sobalar, dikdörtgen sobalar, kızartma kazanları, kamp gaz sobaları, çift Gazlı ocaklar gibi sadece bazılarını listeliyoruz. soba, şömine gaz sobası, portatif gaz sobası, LP gaz sobası, ticari gaz sobası, bütan gazı sobası vb.

Malzemeler

Deneyimlerimize göre, çoğu gaz brülörü, ASTM A48 Class20 veya Class30 gri dökme demir kullanır, ancak Class35 nadiren kullanılır. Neden, küçük yangına dayanıklı deliklerin işlenmesi gerektiğinden, malzemenin sertliği çok yüksekse, delmek zor olacaktır. Bu delikleri diğer sıradan deliklerle karşılaştıramazsınız ve küçük düğmelerde delik açmak daha zor olacaktır. Ayrıca class20’nin mukavemeti uygulama için yeterli olmalıdır.

Diğer standartlar (Almanya, Japonya, Birleşik Krallık veya ISO gibi) aracılığıyla bu malzemelerin derecesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen burada gri dökme demirin malzeme karşılaştırmasını kontrol edin.

1.ASTM A48 derece 20, GG15, HT150, FC150, ISO150’ye eşittir.
2. ASTM A48 Sınıf 30, GG20, HT200, FC200, ISO200’e eşittir.
3. ASTM A48 Sınıf 35, GG25, HT250, FC250, ISO250’ye eşittir.

Bazı alıcılar daha güçlü parçalar elde etmek için daha yüksek bir derece seçebilir ve bunu yapmanızı önermiyoruz. Derece ne kadar yüksek olursa, üretim o kadar zor, kusurlu oran o kadar yüksek ve maliyet o kadar yüksek olur. Gaz brülörüne gelince, çok yüksek çekme mukavemeti gerekli değildir.

Döküm işlemi

Deneyimlerimize dayanarak, gaz brülörleri üretmek için iki döküm işlemi kullanmanızı öneririz. Biri dış kabuk olarak yaş kum ve çekirdek olarak reçine kumudur. Çekirdeği kabuk kalıplama sürecinden geçiriyoruz; bu, önce önceden kaplanmış bir reçine kum çekirdeği yaptığımız ve ardından kabuğu üretmek için yaş kum ile sıradan zemin kalıplama kullandığımız anlamına geliyor. Bu arada iç yüzey iyi, dış yüzey normal. Bu süreç, gereksinimlerinizi en düşük üretim maliyeti ile karşılayabilir. Elbette yaş kum çok ince olmalı, sıradan kaba kum kabul edilemez.

Diğer süreç, kabuğun ve çekirdeğin önceden kaplanmış reçine kumu ve kabuk kalıplama işlemi yoluyla üretilmesidir. Bu arada, iç ve dış yüzeyler iyi, ancak üretim maliyeti daha yüksek. Bu nedenle alıcı, özel uygulamaya göre uygun döküm işlemini seçmelidir.

İşleme

Gaz brülörünün işlenmesindeki tek sorun egzoz deliklerinin işlenmesidir. Bazen, gaz brülöründe düzinelerce ila yüzlerce yangına dayanıklı delik bulunur. Delmeleri gerekiyor. Bunlardan birini delemezseniz, gaz brülörü arızalanır, bu nedenle fikirlerinize göre delmek kolay değildir. Dandong Foundry, delme için birkaç küçük delme makinesi kullandı. Bu küçük deliklerin her gün delinmesinden birkaç işçi sorumludur.

mod

Gaz brülörünün kalıbına gelince. Tecrübelerimize göre, reçine maçaları yapmak için demir kalıpları ve gaz brülör kabukları yapmak için alüminyum kalıpları kullanmanızı öneririz. Ancak daha iyi bir dış yüzey kalitesi elde etmek için kabuk için reçine kumu düşünülmeli ve daha sonra kabuk olarak demir desenler kullanılmalıdır. Sonuç olarak, gaz brülörü metal bir desene sahip olmalıdır.

Yüzey kaplama

Gaz brülörleri için birkaç tip yüzey kaplaması vardır. Biri ısıya dayanıklı siyah boya, diğeri ısıya dayanıklı hava yastığından daha ucuz olan normal siyah boya ve üçüncü boyada pas önleyici yağ kullanılıyor. Isıya dayanıklı kaplamalar, yaklaşık 0,23 ABD Doları ila 0,25 ABD Doları arasında değişen en pahalı kaplamalardır. Gaz brülörünüz 1 kg ağırlığındaysa, ısıya dayanıklı boyasının fiyatı yaklaşık 0,23 ila 0,25 USD/adettir.

Tedarikçi

Birçok demir dökümhanesi gaz brülörleri üretebilse de, herkes düşük fiyata gaz brülörleri üretemez ve üretim verimliliği yüksektir. Bunun temel nedeni, ince kum kullanmaları ve birçok küçük delik delme konusunda deneyime sahip olmalarıdır. En önemlisi, döküm, temizleme ve işleme sırasında son derece dikkatli olunmalıdır. Herhangi bir acele işlem arızaya yol açacaktır. Bu nedenle, iyi bir bulmak zor.

Fiyat

Bir gaz brülörünün fiyatı esas olarak birim ağırlık (özellikle boş dökümün ağırlığı), egzoz deliklerinin sayısı, yapının karmaşıklığı ve dış yüzeyin yüzey kalitesi ile ilgilidir.

kusurlar

Gaz sobası kafalarının ana kusurları yüzeydeki kabarcıklardır (2 mm çapında ve 1 mm derinliğinde banyolara genellikle izin verilir), havalandırma deliklerinde hasar ve kumlu kirli yüzeyler. Soba brülörünün hava geçirmez olması gerektiğinden, normal şartlar altında kaynak yapılmasına izin verilmediğini lütfen unutmayın.

 

Yide döküm profesyonel bir döküm üreticisidir, 1993 yılından bu yana müşterilerimiz için en kaliteli sfero döküm, gri dökme demir, dökme çelik, pirinç döküm, bronz döküm üretimine odaklanmaktadır. gaz sobası brülörleri döküm. Soba brülör dökümhanesi arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin,

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *