Gri Dökümlerin Kum Yapışması Problemini Çözmenin Etkili Yolu

Gri Dökümlerin Kum Yapışması Problemini Çözmenin Etkili Yolu

Gri demir dökümlerde bazen dökümden sonra yerel kum yapışması görülür. Bunun nedeni, boşluktaki kısmi kaplamanın döküm sırasında düşmesi veya çatlamasıdır. Aynı zamanda, sıvı metal, farklı derecelerde yapışkan kum kusurları oluşturmak için kum taneleri arasına nüfuz edecektir.

Yapışkan kum kusurlarının başlıca nedenleri şunlardır:

2. Boya düzgün uygulanmamış.
3. Boya çok nefes alabilir.
4. Yerel kuru kum sıkıştırması çok düşük. Bu, modelleme sırasında kumun uygun yoğunluğa kadar doldurulmadığı anlamına gelir.
5. Yüksek sıcaklığa maruz kalan kısımdaki kaplama çok incedir.
6. Aşırı negatif basınç.
7. Döküm sıcaklığı çok yüksek ve refrakter kaplama aralığını aşıyor.

Gri demir dökümlerin kuma yapışmasını etkin bir şekilde çözmek için önlemler:

1. Kaplama kalınlığını ve refrakterliği arttırmak. Mümkün olduğunca daha kaliteli refrakter kaplamaları seçmenizi öneririz.

2. Döküm sıcaklığını makul bir şekilde kontrol edin. Erimiş demirin sıcaklığının zamanında döküm sıcaklığına ulaşıp ulaşmadığını tespit etmek için sıcaklık algılama çubuğunu kullanın.

3. Yüksek sıcaklıktaki erimiş demirin boşluğa nüfuz etmesini azaltmak için yüksek sıcaklıkta erimiş metalin düşük sıcaklıkta dökümü ilkesi benimsenmiştir.

4. Kalıp çevresini kalıplarken, kaplamaya nüfuz eden erimiş demiri kum tanelerinin içine yerleştirmek için ince kalıplama kumu seçmeye çalışın. Bu arada, hava geçirgenliğini artırmak için biraz daha büyük kum kalıplama kumu kullanın. Bu arada, kalıp kumunun yerine doldurulduğundan ve makul bir yoğunluğa sıkıştırıldığından emin olun.

Yide Casting, profesyonel bir metal döküm üreticisidir ve kaliteli gri demir döküm parçaları sağlar. Yide, her zaman tüm dünyada daha fazla müşteri için yüksek kaliteli ancak fabrika fiyatına özelleştirilmiş döküm hizmetleri sağlamayı taahhüt eder. Her döküm müşterisi, döküm fabrikamızı ziyaret edebilir ve gri döküm, sfero döküm, pirinç döküm ve çelik döküm üretim sürecimizi gerçekleştirebilir. Bize katılın, samimi ve güçlü bir demir döküm ortağı alacaksınız.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *