Hidrolik Sistemde Forklift Yağ Pompası Nasıl Çalışır?

Hidrolik Sistemde Forklift Yağ Pompası Nasıl Çalışır?

Forklift hidrolik sisteminin çalışma prensibi

Hidrolik sistemin temelleri şu şekildedir: Sıkışan yağın üzerinde bir taraftan basınç vardır. Bu basınç, yağı kabın diğer tarafındaki bir pistona doğru zorlar. Bu, enerjiyi pistona aktarır ve onu yukarı doğru zorlar. Basınç serbest bırakılmadıkça piston ters yönde hareket edemez. Forklift hidrolik sistemi açısından, pistonlar çatalları kaldırır ve operatör tarafından hidrolik basınç serbest bırakılıncaya kadar kaldırılmış halde tutar.

Forklift yağ pompasının bileşimi ve işlevi

Forklift pistonlu yağ pompası esas olarak pompa gövdesi, conta, yağ çıkışı ve giriş valfi gibi küçük forklift parçalarından oluşur. İşlevi, forklift tarafından kullanılan yağı yağ deposundan emmek ve üstesinden gelmek için belirli bir yağ basıncını oluşturmaktır. yağ filtresinin ve boru hattının direncini ve yağ enjeksiyon pompasına sürekli olarak yeterli yağın verilmesini sağlamak.

Forklift yağ pompasının çalışma prensibi şeması

 

 

 

Forklift yağ pompası, forklift hidrolik sistemine monte edilmiştir. Şimdi, forklift hidrolik sistem aksesuarlarının güvenlik teknik gereksinimlerini tanıtmama izin verin.

Forklift hidrolik sistem aksesuarları, forklift kullanımında önemli bir yer tutmaktadır. Forklift çalışma cihazı aksesuarları, kaldırma, eğme ve diğer işlemler için esas olarak hidrolik sisteme güvenir. Forklift hidrolik sisteminin çalışma durumu, forkliftin çalışma durumunu doğrudan etkileyecektir. Forkliftin hidrolik transmisyon sistemi parçalarının arızalanması, kaçınılmaz olarak doğrudan güvensiz sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle, hidrolik sistemin güvenlik teknik gereksinimlerine tam olarak uygun olarak sürdürülmesi, forkliftin güvenli çalışması ve sürülmesi için önemlidir. Forklift hidrolik sistemi için güvenlik teknik gereksinimleri aşağıdadır:

1. Yağ deposunun yağ seviyesi, yağ seviye göstergesinin yağ işareti çizgisinden daha düşük olmamalıdır. Hidrolik yağ uygulaması ise yönetmeliklere uygun olacaktır. Aynı zamanda yağ temiz olacak ve filtreler tıkanmayacaktır.

2. Taşma valfi hassas ve güvenilir olmalıdır; Ayar cıvatalarının somunları eksiksiz olmalıdır; Ve basınç düzenlemesi, ekipman gereksinimlerini karşılamalıdır.

3. Forklift hidrolik sisteminin bileşenleri, boru hatları ve ek yerleri engellenmemiş olmalıdır. Contada sızıntı, diğer aksesuarlarla sürtünme ve lastik hortumda eskime veya bozulma olmaz. İç sızıntı izin verilen aralıkta olmalıdır.

4. Forklift çok yollu valfinin sıkıştırma yayı sağlam olmalıdır ve dış kuvvet ortadan kaldırılırken valf gövdesi hızla yerine geri dönebilir. Joystick belirli bir mukavemet ve sertliğe sahip olmalı, yüzey deformasyon olmadan pürüzsüz olmalıdır. Ve joystick güvenilir bir şekilde yerleştirilmeli ve titreşim nedeniyle yerinden oynamamalıdır. Taşma valfi hassas olmalı ve %25 aşırı yüklendiğinde tamamen açık olmalıdır. Ve ayar cıvatalarının somunları tamamen sıkılmalıdır.

5. Her bir hidrolik silindirin nominal hız aralığında sürünme, durgunluk ve önemli darbe meydana gelmemelidir.

6. Her yüksek basınç hortumu bir basınç testinden geçmeli ve belirtilen gereksinimleri karşılamalıdır.

7. Çeşitli kontrol vanaları güvenli, güvenilir ve hassas olmalıdır.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *