Paslanmaz Çelik Dökümlerin Manyetizmasını Etkili Bir Şekilde Ortadan Kaldırma

Paslanmaz Çelik Dökümlerin Manyetizmasını Etkili Bir Şekilde Ortadan Kaldırma

Paslanmaz çelik dökümler martensit, östenit veya demir elementler içerdiğinde manyetik hale gelir. Ancak paslanmaz çelik manyetik ise, kullanımını etkileyecektir. Bugün, dökümün manyetizmasını etkili bir şekilde nasıl kaldıracağımızı görelim.

1. Eşdeğer kimyasal bileşimi kesinlikle kontrol edin

Maliyetleri azaltmak için, genel üreticiler Ni’nin alt sınırını %8.0-8.2 arasında kontrol eder. Cr/Ni belirli bir değere ulaştığında çeliğin yapısında belirli bir miktar ferrit oluşur. Ferrit manyetik iken. Şu anda, 1050 ~ 1080 katı çözelti işlemi, ferriti ostenite tamamen çözebilir ve daha sonra paslanmaz çelik dökümler manyetik olmayacaktır.

2. Soğuk iş sertleştirme

Paslanmaz çelik dökümler, soğuk işlem sırasında deforme olmuş martenzit üretecektir. Deforme olmuş martensit, paslanmaz çeliğin mukavemetini arttırır. Bununla birlikte, deforme olmuş martensit manyetiktir. Çözelti işlemi ve hatta tavlama, deforme olmuş martenzitin kaybolmasını sağlayabilir, ancak çeliğin mukavemeti buna bağlı olarak azalacaktır.

3. Soğuk işlemin sağlamlığını, ancak aynı zamanda zayıf veya hatta manyetik olmayan olmasını sağlamak istiyorsanız, aşağıdaki demanyetizasyon yöntemlerini kullanabilirsiniz:

Faz diyagramı prensibine göre Cr/Ni değerini düşürün, özellikle Ni ve Mn içeriğini üst sınıra yükseltin. Soğuk işlemden önce üst limit solüsyon muamelesi yapıldı ve yüzeyin sağlanması öncülüğünde tane boyutunu 4 seviyede kontrol etti. Bu, soğuk çalışmadan sonra manyetik özellikleri azaltabilir. Genel olarak, 304 paslanmaz çelik, soğuk işlemden sonra belirli bir derecede zayıf manyetik özelliklere sahiptir. Ancak, dayak veya başka bir darbeden sonra ostenit yapı, belirli manyetik özelliklere sahip olacak martensite dönüştürülür. Ve sonra 1050 dereceye kadar ısıtılır, daha sonra su söndürme böylece manyetizmayı ortadan kaldırabilir.

Yide döküm, Çin’de kaliteli gri demir döküm, sfero döküm ve pirinç dökme demir olarak bilinen profesyonel bir dökme demir fabrikasıdır, ayrıca paslanmaz demir döküm ve işleme fabrikası ile işbirliği yaptık, hepimiz en kaliteli döküm parçalarını sağlamak için yeterli yeteneğe sahibiz parametrelerinize göre, kaliteli bir dökme demir tedarikçisi arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya fabrika döküm atölyemizi ve döküm üretim hatlarımızı ziyaret etmenizi bekliyoruz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *